پنج شنبه, 24 آبان 1397 ساعت 10:09

جلوگیری از شیادی اپراتور‌های خارجی؛ کلاهبرداری اپراتورهای خارجی از کاربران ایرانی مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 97203536 شناسه خبر : 97203536

اپراتور‌های خارجی با تماس‌های ناآشنا، تاکنون بیش از ۳۸۲ میلیون تومان از کاربران ایرانی کلاهبردای کرده‌اند.

 

به گزارش آفتاب شمال به نقل از  سرویس فضای مجازی خبرگزاری صداوسیما؛ در هفته گذشته بسیاری از کاربران ایرانی با تماس‌های تلفنی ناآشنا و نامتعارف مواجه شدند که برقراری تماس مجدد با آن‌ها هزینه‌های زیادی را به دنبال داشت. در همین رابطه آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد با اطلاع‌رسانی به موقع اپراتور‌های موبایل و رسانه‌ها توانستیم از کلاهبرداری اپراتور‌های خارجی جلوگیری کنیم. البته اپراتور‌های خارجی تاکنون بیش از ۳۸۲ میلیون تومان از کاربران ایرانی کلاهبردای کرده‌اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد ضرر ۳۸۲ میلیون تومانی که اپراتور‌های خارجی به کاربران ایرانی متحمل کرده‌اند توسط شرکت ارتباطات زیرساخت از صورتحساب اپراتور‌های موبایل کسر می‌شود؛ بنابراین اپراتور‌های موبایل می‌بایست مبلغ ضرر و زیان کاربران خود را به آن‌ها برگردانند و باید برای کاربرانی که دچار ضرر شده‌اند پیامک‌های اطلاع‌رسانی ارسال شود. البته با اطلاع‌رسانی‌های به موقع اپراتور‌های موبایل، شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها توانستیم به موقع از کلاهبرداری اپراتور‌های خارجی جلوگیری کنیم و در حال حاضر این شیوه متوقف شده است.

نحوه کلاهبرداری اپراتور‌های خارجی
در هفته گذشته بسیاری از کاربران ایرانی با تماس‌های تلفنی ناآشنا و نامتعارف مواجه شدند که برقراری تماس مجدد با آن‌ها هزینه‌های زیادی را به دنبال داشت. بیشتر تماس‌ها با پیش شماره‌های بین‌المللی نظیر ۰۶۷۸ و ۰۹۶۰ از کشور‌هایی مانند وانواتو، مالدیو و ماداگاسکار گرفته می‌شدند. این کلاهبرداری زمانی اتفاق می‌افتد که کاربران ایرانی با مشاهده تماس‌های از دست رفته (Missed Call) با آن شماره تماس مجدد می‌گیرند. در این خصوص، اپرتور‌های موبایل و رسانه‌ها، هشدار‌های لازم را به مشترکان دادند.

 

بازدید 771 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 24 آبان 1397 ساعت 10:13