شنبه, 17 آذر 1397 ساعت 12:03

هر هفته ۱۲۳ شهید؛ جنگ یمن طی سه ماه ۱۵۰۰ قربانی غیرنظامی داشت مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
شناسه خبر : 97203557 شناسه خبر : 97203557

حملات بی رحمانه و بی وقفه عربستان سعودی به یمن از ماه اوت تا اکتبر سال جاری ۱۵۰۰ قربانی غیرنظامی برجای گذاشته است

  به گزارش آفتاب شمال به نقل از  سرويس بين الملل خبرگزاری صدا و سیما و نقل از خبرگزاري شين هوا ؛ حملات بي رحمانه و بي وقفه عربستان سعودي به یمن از ماه اوت تا اکتبر سال جاری 1500 قربانی غیرنظامی برجای گذاشته است. مکانیسم حمایتی کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد در یمن اعلام کرد جنگ یمن بین ماه های اوت تا اکتبر سال جاری حدود هزار و پانصد قربانی برجای گذاشت. 

شابیا مانتو سخنگوی کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد این آمار به معنای آن است که به طور متوسط در هر هفته 123 غیرنظامی کشته شده اند.
طبق آمار منتشر شده در گزارش اخیر نظارت بر تاثیر جنگ بر غیرنظامیان, حدود 670 حادثه خشونت بار طی سه ماه هزار و 478 قربانی غیرنظامی برجای گذاشته است. از این میزان 33 درصد زن و کودک بودند که 217 تن آنان کشته و 268 تن زخمی شده اند.
در یمن خانه ها و بیمارستان ها از خشونت ها در امان نیستند. طبق گزارش کمیساریا عالی امور پناهندگی ملل متحد 23 درصد کشته شدگان و مجروحان این دوره زمانی در خانه های خود حضور داشتند.
حملات به زیرساخت های درمانی هم 154 قربانی در میان غیرنظامیان داشته است. حمله به اتوبوس ها و خودروها نیز 316 قربانی داشت. شابیا مانتو گفت هر روز که از این جنگ می گذرد برای غیرنظامیانی که پیش از این نیز آسیب دیده اند رنج جدیدی به همراه دارد.
کمیساریای عالی امور پناهندگان ملل متحد اعلام کرد صعده و حدیده که کانون های جنگ یمن هستند, بیشترین شمار قربانیان انسانی را در این مدت داشتند. طبق آمار سازمان ملل متحد که کمیساریای عالی پناهندگان نیز آن را تکرارا کرده است بیش از 65 هزار یمنی در جنگ این کشور زخمی یا کشته شده اند که 16 هزار تن از کشته ها غیر نظامی هستند.
حدود چهار سال جنگ در یمن به بدترین بحران انسانی جهان تبدیل شده است و هم اکنون 22 میلیون نفر که 75 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند به کمک یا حمایت نیاز دارند.

 

 
 
بازدید 738 بار آخرین ویرایش در شنبه, 17 آذر 1397 ساعت 12:08